MÜŞTERİ HİZMETLERİ0 312 385 22 32

Hoşgeldiniz. Bugün

ELASTOMER MESNET

Sıkıştırmalı çelik takviyeli neopren mesnetler

ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

Kalite Sözle Değil, Test Edilerek Kontrol Edilir...

SİSMİK İZOLATÖRLER

Deprem titreşim takozları sismik enerji ve hareketleri emmeye yardımcı olurlar.

GENLEŞME DERZLERİ

İçerdiği kauçuk metal yapısı ile deformasyonu bastan sona yayar ve kendi üzerinde abzorve ederek yok eder.

KAUÇUK ZEMİN KAPLAMA

Yumuşaklık ve estetik istenen tüm alanlara uygulanabilen esnek zemin kaplamalar

ATIŞ POLİGONU

Kapalı ve Açık Atış Alanları Yapımı

OSTİM OSB de 1982 yılından günümüze uzanan, kalitesini ispatlamış, 38 ülkeye ihracatını gerçekleştiren bir aile kuruluşu...

foto

Kauçuk Hız Kesici

Ana Sayfa » Ürünler » Trafik Malzemeleri » Hız Kesiciler » Kauçuk Hız Kesici

KAUÇUK HIZ KESİCİ – KAUÇUK HIZ KASİSİ

 Boy : 50 cm  –  En : 40 cm  –  Yükseklik :   5 cm

Hız kesici ürünlerimiz %100 DOĞAL KAUÇUK ‘tan imal edilmektedir.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ :

       Kauçuk Hız Kasisleri 50 cm boyunda, 40 cm eninde ve 50 mm yüksekliğindedir. 50 cm trafik sarısı ve 50 cm siyah renk olmak üzere 1 metre olarak fiyatlandırılır. Başlıklar 25 cm boyunda,40 cm eninde ve 50 mm yükseklikten dış kenara doğru bombeli şekilde incelenmektedir. 2 adet trafik sarısı, 2 adet siyah olmak üzere toplam 4 adet başlık 1 metre olarak anılır.

       Hız Kasisleri kullanım yerlerine ve amaçlarına göre iki çeşit üretilmektedir. Ağır tonajlı kamyon trafiğinin yoğun olduğu bölgeler için kauçuk oranı yüksek formüle edilerek ve kimyasallarla desteklenerek üretilmektedir, Küçük araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler içinse hız ve vuruntuları absorbe edecek şekilde vibrasyon özelliği yüksek kauçuktan formüle edilerek üretilmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ :

      Kauçuk Hız Kasisleri (– 40 + 120) derece hava şartlarına dayanıklı kauçuktan imal edilmiştir. .Antioksidantlarla desteklenerek ultraviyole güneş ışınlarına ve ozona karşı direnç mukavemeti artırılmıştır.

       Flame retardantlarla aleve karşı tutuşması geciktirilmiştir. Hafif kimyasallara, mazot damlama lekelerine ve hafif yağlara dayanıklı üretilmektedir. Bakım ve tamiratı açısından bozulan ve yıpranan parça kolaylıkla değiştirilebilir şekilde tasarlanmıştır.1 metre kauçuk hız kesici yaklaşık 15 kg ağırlığındadır.

 MONTAJI VE KULLANILDIĞI YERLER :

       Kolayca montajı yapılabilir şekilde tasarlanmış olup montaj malzemesi olarak monte edilecek yola karşılıklı 20*40 profil, dübel ve vida ile montajı yapılır. Daha sonra üzerine kauçuk hız kasislerinin profile uygun 20*40 ara boşluğun enine monte edilmiş profilin üzerine gelecek şekilde sıra ile dizilir,ve delik yerlerinden zemine işaretler vurularak delikler delinir.14’lük dübeller bu deliklere çakılarak kauçuklar 10*110 ital galvanizli trifon vidalar ve kauçukların bağlantı yuvalarına uygun özel yapım pullar ile monte edilir.  

 AVANTAJLARI :

      Kauçuk Hız Kasislerinin amacı araçların yaya geçidi,okul,kavşak vb. yerlerde yavaşlamasını sağlamaktadır. Hız Kasislerinin montajı esnasında konulan profilin hem içerisinden kablo geçişi gibi ihtiyaçları giderebilmesi hemde çok ağır ve süratli vuruntularda kauçuğun esnemesini frenlemesi yönünden avantajlar sağlamaktadır. Aynı zamanda kauçuğun ömrünü uzatmaktadır. Hız Kasislerinin Kauçuk tercih edilmesi özelikle küçük araçların süratli hareketlerinde vuruntuyu kauçuğun kendi bünyesinde vibre etmesi,darbeyi emmesi ve hızı sönümlemesi araçların ön takımlarına zarar vermemesi açısından yapılan deneyler neticesinde en iyi sürat kesici olması en büyük etkendir.

27 Temmuz 2014