MÜŞTERİ HİZMETLERİ0 312 385 22 32

Hoşgeldiniz. Bugün

ELASTOMER MESNET

Sıkıştırmalı çelik takviyeli neopren mesnetler

ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

Kalite Sözle Değil, Test Edilerek Kontrol Edilir...

SİSMİK İZOLATÖRLER

Deprem titreşim takozları sismik enerji ve hareketleri emmeye yardımcı olurlar.

GENLEŞME DERZLERİ

İçerdiği kauçuk metal yapısı ile deformasyonu bastan sona yayar ve kendi üzerinde abzorve ederek yok eder.

KAUÇUK ZEMİN KAPLAMA

Yumuşaklık ve estetik istenen tüm alanlara uygulanabilen esnek zemin kaplamalar

ATIŞ POLİGONU

Kapalı ve Açık Atış Alanları Yapımı

OSTİM OSB de 1982 yılından günümüze uzanan, kalitesini ispatlamış, 38 ülkeye ihracatını gerçekleştiren bir aile kuruluşu...

foto

Fosforlu Hız Kesici

Ana Sayfa » Ürünler » Trafik Malzemeleri » Hız Kesiciler » Fosforlu Hız Kesici

KAUÇUK FOSFORLU HIZ KESİCİ – FOSFORLU HIZ KASİSİ

Boy : 50 cm – En : 60 cm – Yükseklik : 4,5 cm

 

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ :

Fosforlu Hız Kasisleri 50 cm boyunda, 60 cm eninde ve 4,5 cm yüksekliğindedir. Başlıklar 30 cm boyunda, 60 cm eninde ve 4,5 cm yükseklikten dış kenara doğru bombeli şekilde incelmektedir. Araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler için hız ve vuruntuları absorbe edecek şekilde vibrasyon özelliği yüksek ve kimyasallarla formüle edilip üretilmektedir.

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ :

Fosforlu Hız Kasisleri doğal hava şartlarına ( –20 / +60) derece dayanıklı polimerden imal edilmiştir. Antioksidantlarla desteklenerek ultraviyole güneş ışınlarına ve ozona karşı direnç mukavemeti artırılmıştır.

Flame retardantlarla aleve karşı tutuşması geciktirilmiştir. Hafif kimyasallara, mazot damlama lekelerine ve hafif yağlara dayanıklı üretilmektedir. Bakım ve tamiratı açısından bozulan ve yıpranan parça kolaylıkla değiştirilebilir şekilde tasarlanmıştır. Üzeri hafif bulaşık deterjanları ile temizlenebilmektedir. 1 Adet kauçuk hız kesici yaklaşık 9 kg, 1 Adet Kenar Parça yaklaşık 4,5 kg ağırlığındadır.

MONTAJI VE KULLANILDIĞI YERLER :

Kolayca montajı yapılabilir şekilde tasarlanmış olup montaj malzemesi olarak monte edilecek yola karşılıklı erkekli dişili kanalara geçirilerek hız kesici dübel ve vida ile montajı yapılır. 14’lük dübeller deliklere çakılarak ithal galvanizli özel imalat vidalar ve kasislerin bağlantı yuvalarına uygun özel yapım pullar ile monte edilir.

AVANTAJLARI :

Fosforlu Hız Kasislerinin amacı araçların yaya geçidi,okul,kavşak vb. yerlerde yavaşlamasını sağlamaktadır. Üzerinde bulunan 4 adet 9*16 cm ölçülerinde yüksek yansıtıcılı reflektif malzemeler ile uzaktan ve gece görünümü ilesürücülere avantaj sağlamaktadır. Hız kesici kasislerimiz , diğer kauçuk kasisler de olduğu gibi araç trafiğinde deforme olmaz ve zamanla incelme yaşanmaz. Vidaları yerlerinde; kopma, yırtılma olmaz.

Hız Kasislerinin tercih edilmesi özelikle küçük araçların süratli hareketlerinde vuruntuyu kauçuğun kendi bünyesinde vibre etmesi,darbeyi emmesi ve hızı sönümlemesi araçların ön takımlarına zarar vermemesi açısından yapılan deneyler neticesinde en iyi sürat kesici olması en büyük etkendir.

27 Temmuz 2014