MÜŞTERİ HİZMETLERİ0 312 385 22 32

Hoşgeldiniz. Bugün

ELASTOMER MESNET

Sıkıştırmalı çelik takviyeli neopren mesnetler

ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

Kalite Sözle Değil, Test Edilerek Kontrol Edilir...

SİSMİK İZOLATÖRLER

Deprem titreşim takozları sismik enerji ve hareketleri emmeye yardımcı olurlar.

GENLEŞME DERZLERİ

İçerdiği kauçuk metal yapısı ile deformasyonu bastan sona yayar ve kendi üzerinde abzorve ederek yok eder.

KAUÇUK ZEMİN KAPLAMA

Yumuşaklık ve estetik istenen tüm alanlara uygulanabilen esnek zemin kaplamalar

ATIŞ POLİGONU

Kapalı ve Açık Atış Alanları Yapımı

OSTİM OSB de 1982 yılından günümüze uzanan, kalitesini ispatlamış, 38 ülkeye ihracatını gerçekleştiren bir aile kuruluşu...

foto

Akrilik Zemin Kaplama

Ana Sayfa » Ürünler » Zemin Kaplama » Akrilik Zemin Kaplama » Akrilik Zemin Kaplama

AKRİLİK ZEMİN KAPLAMA

    Sistemin, tamamı % 100 Akrilik olan Plexipave Sistemi değişik katların uygulanması ile oluşmakta ve bu katlar uygulanırken ayrı ayrı kuruyan zemine yayılmaktadır.

     Diğer sistemlerin tersine topu kaymasını ve gömülmesini engeller ve oyuncu açısından büyük bir rahatlık sağlar.

UYGULANIŞI

     Sistemi oluşturan malzemeler, fıçılar içinde sıvı-pelte kıvamında gelmekte ve ayrı katlar halinde, yağmursuz ve en az 10 – 12 C hava sıcaklığında asfalt veya beton zemin üzerine serilmek suretiyle uygulanmaktadır. Bu işlem sırasında esas, bir alt kat tamamen kurumadan bir üst katın yapılmamasıdır.

     İlk olarak mevcut zeminde varolan yüzey bozuklukları bir karışım ile, eğer zemin beton ise bir kat beton hazırlayıcı ile kaplanır ve daha sonra sistem yukarıda belirtildiği gibi kaplanmaya başlanır. Uygun hava koşulları altında 1 kort yaklaşık 6 günde bitirilebilir. Fakat sürenin uzun olmasının nedeni ara katların beklenmesidir. Yani 6 gün içerisinde tamamlanacak kort sayısı artabilir.

KULLANIŞI

    Kullanımı son derece rahattır ve özel bakım gerektirmez. Su ile yıkanarak ve süpürülerek temizlenir. Altındaki tabakayı (asfalt veya beton) güneş ışınlarından koruduğu için bozulmasını engeller. Ortalama 8 yıl ömrü vardır. Bu sürenin sonunda ise sadece son katın yenilenmesi yani küçük bir harcama ile yepyeni bir kort sahibi olunabilir. Bu sistem ayrıca çocuk parkları, yürüyüş yolları gbi recreatinal alanlarda kullanılabilir.

ÖNERİLEN PLEXIPAVE KAPLAMA SİSTEMLERİ

     % 100 akrilik PLEXIPAVE STANDART, PLEXICUSHION CLUP ve PLEXICUSHION COMPETITION SİSTEM profesyonel zemin kaplama sistemleridir. Kaplama malzemesi yerli ve ithal saf akrilik olarak uygulanmaktadır. Zemine uygulanacak her türlü malzeme karışımları ve birleştirmeler saha kenarında, uygulama esnasında hazırlanmaktadır.

      Bu sayede kauçuk zemin masrafa neden olmaz ve bakımı diğer zeminlere nazaran çok daha kolaydır. Temizliği otomatik veya manuel aletlerle kolayca yapılabilir.

1.PLEXIPAVE STANDART SİSTEM

     Uygun görülen Asfalt / Beton zemin üzerine uygulanır. Yüzeyde varsa zemin bozukluğu, çatlak ve su biriken bölgeler özel dolgu malzemesi (Court Patch Binder) ile doldurulacaktır. Ve gerekli düzeltme işlemleri yapılacaktır. Saha yüzeyini tamamen örtecek şekilde, Akrilik Resurfacer kuvars kumuyla belirli oranlarda karıştırılıp bir kat zemin düzeltme katı olarak uygulanacaktır.

   Bu katın tamamen kurumasını sağladıktan sonra üzerine üç kat renk katları uygulanmaktadır. Toplam dört kattan oluşan bir sistemdir. Bu sistemde 660 m2 lik bir tenis kortu için yaklaşık olarak 960 kg saf akrilik malzeme kullanılmaktadır.

2.PLEXICUSHION CLUP SİSTEM

     Uygun görülen Asfalt / Beton Zemin üzerine uygulanır. Bu sistemde Plexıpave standart sistemde yapılan işlemler ve uygulanan katlar tamamen bu sistemde de uygulanmaktadır. Bu sistemin farklı Akrilik Resurfacer zemin düzeltme katının uygulanmasından sonra dört kat ince granüle lastik parçacıklarından oluşan (yastık) süspansiyon katlarının uygulanmasıdır.

     Bu katların kurumasının ardından Plexıpave Standart sistemde olduğu gibi üç kat Plexıpave Color System katları uygulanmaktadır. Sonuç olarak Plexıcushıon katlarının uygulanmasıyla kaplama sisteminin kalınlığı ve esnekliği artmış olacaktır. Toplam sekiz katlı bir sistem olup standart 650 m2 lik bir tenis kortu için ortalama 2810 kg saf akrilik malzeme sahaya serilmektedir.

3.PLEXICUSHION COMPETITION SİSTEM

     4 – 12 mm kalınlığında, NF ISO 868’e uygun standart sertlikte, NFT 51 – 034’e uygun genleşme kırılmasında, NFT 51 – 034’e uygun basınç dayanımında, suya karşı dayanıklı, en az 20 m2 lik rulolar halindeki spor sahaları zeminleri için özel üretilmiş kauçuk tabakalar çift bileşenli, çözücü ihtiva etmeyen poliüretan bazlı, yüksek yapışma özelliğine sahip poliüretan yapıştırıcı ile zemine yapıştırılacaktır.

   Kauçuk tabaka üzerine gözenekleri doldurmak, akrilik ile kauçuk tabakayı birbirine iyi bir şekilde bağlamak, ileriki zamanlarda zemindeki kılcal çatlamaları ve kauçuk anoları arası çatlakları ortadan kaldırmak için küçük lastik taneciklerinden oluşan, zemin sertliğini ayarlayan, yüzey düzenleyici yastık katları (Plexıcushıon) malzemesi 3 kat tatbik edilecektir. Yüzey düzenleyici tabakanın (Plexıcushıon) kurumasını müteakip yüzey esnekliğine katkısı olan, kesinlikle gözleri yormayan, UV ışınlarına ve her türlü hava şartlarına dayanıklı Plexıpava renk katı malzemesi 3 kat tatbik edilecektir. Renk seçimi sizi isteğiniz doğrultusunda yapılacaktır.

    Kaplama işlemi tamamlandıktan sonra oyun çizgileri uluslararası standartlara uygun olarak özel akrilik çizgi boyaları kullanılarak çizilecektir. Sistem tarifinden de anlaşılacağı gibi yumuşak zeminli bir sistemdir. Özellikle orta yaşın üzerindeki tenisçilerin öncelikli tercihi durumundadır.

27 Temmuz 2014